TÜRKİYE UFO RAPORU 2009 - 2011

İSTANBUL SEMALARINDA UFO :  23 Ekim 2010 Cumartesi günü Marmara denizindeki yunusları görüntülemek isteyen muhabirlerden biri  İstanbul üzerinde tanımlanmayan uçan bir cismi görüntüledi. Görüntülenen cismin fiziksel yapısının bilinen hiçbir gök cismine benzememesi objektife yansıyan uçan cismin UFO olma olasılığını oldukça artırıyor. Görüntüleri inceleyen muhabirler  bu cismin UFO olduğu görüşünde birleşirlerken kısa süre önce Yalova ve Balıkesir semalarında da sıkça tanımlanmayan cisimlerle ilgili görüntüler ve ihbarların gelmesi akıllarda evrende yalnız olmadığımız düşüncesini tekrar uyandırdı..

 
 
MUĞLA’DA UFO HEYECANI : Muğla semalarında tanımlanamayan ışıklı cisimler bölgede UFO heyecanı yaşanmasına neden oldu. 01 Eylül 2010 tarihinde Kent merkezindeki dağlık Devetaşı ve Karadağ mevkilerinde saat 21:00 ile 23:00 arasında gökyüzünde görülen ışıklı cisimlerin zaman zaman yere yaklaşması dikkat çekti. Bölgede oturanlardan bazıları heyecanlanıp yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının bürolarını aradı. UFO heyecanı yaşanmasına neden olan ışıklı cisimler bir süre sonra Muğla semalarında ortadan kayboldular.
 
 
BURSA’DA KAYDEDİLEN UFO : Türkiye'nin değişik bölgelerinde Mayıs 2010-Aralık 2010 tarihleri arasında videoya kaydedilmiş ve fotoğraflanmış UFO görüntüleri internette izlenme rekorları kırıyor. Bu görüntüler içerisine bir yenisi de Bursa'dan geldi. Görüntülerde Uludağ'ın eteklerinde görüntülenen UFO’nun bir süre gökyüzünde çeşitli manevralar yaptıktan sonra  şehrin üzerinde dolaştığı görülüyor.  Cisim görüntülendiğini bilircesine bir süre havada ağır ağır süzülürken bir anda gözden kaybolup olay yerinden uzaklaşıyor.. 
 
Yurdumuz semalarında başta; İstanbul, Antalya, Alanya, Fethiye, Ordu, Bursa, Samsun, Ankara, İzmir ve çevresi, Aksaray, Afyon, Uşak, Kayseri, Sivas, Edirne, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir, Safranbolu, Kıbrıs, Adıyaman, İzmit, Bolu semalarında bu sene çok sık UFO gözlemlendiği ve görüntülendiği kaydedilmiştir.
 
 
RİZE’DE UFO PANİĞİ : UFO’lar bu seferde Rize semalarında görüntülendiler. 30 Kasım 2010 Salı günü Çamlıhemşin'de UFO gördüklerini söyleyen 2 kişi polise başvurdu. Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde gökyüzünde süzülen ve belirli aralıklarla yanıp sönen renkli bir cisim gördüklerini söyleyen 2 kişi, UFO olabileceği düşüncesiyle polise başvurdu.
 
İlçenin Aşağı Çamlıca Mahallesi'nde yaşayan Timur Atalay ve Güven Çolak, fotoğraf çektikleri sırada flaş patlattıktan sonra, gökyüzünde renkli bir cismin hareket ettiğini fark ettiklerini söyledi. Birkaç saniye gözüken ve ışık saçan cisim daha sonra gözden kaybolduğunu belirten Atalay ve Çolak, fotoğrafladıkları cismin UFO olabileceğini düşüncesiyle Çamlıhemşin İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdu. Timur Atalay cismin kendilerini şaşırttığını belirterek, "Işık saçan cisim bizi oldukça heyecanlandırdı. UFO olabileceği düşüncesiyle polise başvurduk. Çektiğimiz fotoğrafı da polise verdik" dedi. 
 
Aynı saatlerde Yukarı Kavron Yaylası'ndan dönen pansiyon işletmecisi Yalçın Şahin'in de, gökyüzünde süzülen ve sarı ışık saçarak belirli aralıklarla yanıp sönen bir cisim gördüğünü iddia ettiği belirtildi. UFO söylentisi ilçede heyecan yarattı.
 
 
İZMİR, GAZİEMİR’DE UFO : 16.10.2010 Tarihinde İzmir Semalarında UFO görüntülendi. “İzmir Gaziemir civarlarında olan bir kişi UFO gördüğünü, fotoğraf makinesi ile fotoğrafını çektiğini söyledi Fotoğrafı çeken kişi, Gazete İzmir Muhabiri’ne gördüklerini şöyle anlattı,
 
“Sabah saat 07:37'de gökyüzüne baktığımda aşırı bir derecede ışık saçan bir cisim gördüm.İlk önce uçak olacağını düşündüm ama havada asılıydı ve fazlaca ışık saçıyordu.Hemen fotoğraf makinem ile fotoğrafını çektim. Zoom’u sonuna kadar kullandığım için görüntü bulanık gözüküyor. Fotoğrafı görenler direk olarak sivil uçağın jet motorlarının çıkardığı ışık olarak yorumluyor. Fakat gündüz vakti bir uçağın jet motorlarından bu kadar ışık çıkmaz.
 
Acaba normal bir uçak olabilir mi diye düşündüm. İlerleyen saatlerde sivil uçaklarında fotoğrafını çektiğimizde böyle durum gözükmedi. En önemlisi ise havada asılı kalıyordu.Bu dakikalarda aklıma hiç video çekmek gelmedi. Herhalde heyecandan olsa diye düşünüyorum. Bir kaç dakika havada asılı kalan cisim,daha sonra bir anda gözden kayboldu.”
 
 
 
MUDURNU ABANT’ DA UFO ALARMI : Mudurnu Abant istikametinde sabah erken saatlerinde görülen ve güçlü bir ışık yayan cismin ne olduğu merak ediliyor. Mudurnu Abant istikametinde görüntülere yansıyan güçlü ışığın UFO mu olduğu akıllara geldi. Bölgede yaşayan vatandaşlar zaman, zaman buna benzer görüntülerin bu çevrede gördüklerini belirttiler.
 
 
İZMİR, DİKİLİDE UFO PANİĞİ : 18.03.2011 tarihinde  İzmir'in Dikili ilçesinde 14:35 saatlerinde denizin üzerinde uçan bir cisim görüldü. Dikili Körfezi açıklarında kıyıya yaklaşık 2 mil uzaklıkta insana benzeyen uçan cisim merak uyandırdı. Bir anda gökte beliren ve olduğu yerde dönerek hareket eden cisim, yaklaşık 15 dakika gökyüzünde asılı kaldı.
 
Daha sonra hızla Yunanistan'ın Midilli adasına hareket eden cisim gözden kayboldu. Cismin meteoroloji balonu ya da farklı bir amaçla kullanılan bir cisim olabileceği yorumunda bulunan vatandaşlar, olup biteni merakla izledi.
 
 
 
AFYON’DA YİNE UFO : Türkiye'de tanımlanamayan uçan cisimlerin en çok görüldüğü yer olan Afyonkarahisar'da yine benzer bir olay yaşandı.  30.11.2009 günü 15:30 saatlerinde Aydoğan ailesi Kurban Bayramı için Ankara'dan İzmir'e gelirken Afyonkarahisar yolunda hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaştılar. UFO'ya benzeyen bir cisim gören aile fertleri hala yaşadıkları bu deneyimin şokunu üzerlerinden atamadılar. Aydoğan ailesi her bayram olduğu gibi bu bayram da ailelerini ziyaret etmek üzere Ankara'dan İzmir'e doğru yola koyuldular.
 
Afyonkarahisar civarında Özlem Aydoğan uzak bir mesafede gökyüzünde uçak benzeri bir cisim gördü. O mesafeden tam göremediği için cismin uçak olduğuna karar verdi. Ancak araba yaklaştıkça gökyüzünde sabit duran bu cismin elips şeklinde, kanatsız  bir araç olduğunu fark eden Özlem Aydoğan ve kızı Naz hiç akıllarına getirmedikleri ihtimali, yani cismin bir UFO olabileceğini düşünmeye başladılar. 
Kemal Aydoğan o sırada arabayı kullandığı için uçan cisme dikkatlice bakamadı. Aile, en sonunda bir benzin istasyonunda durup, UFO olabileceğini düşündükleri bu aracı incelemeye ve cep telefonu kamerasıyla fotoğraflamaya karar verdi. Cisim elips şeklinde, etrafında yuvarlak ışıklar bulunan ve yere doğru dikey ve silindir şeklinde ışık veren bir araç görünümündeydi.
 
Özlem Aydoğan "Eğer eşim ve kızım da benimle aynı şeyi görmüyor olsalardı kendi gözlerimden şüphe ederdim. Ama üçümüz de aynı şeyi gördük. Gördüğümüz şey kesinlikle bir uçak veya helikopter değildi" dedi. Özlem Aydoğan'ın anlattığına göre elips şeklindeki cisim daha sonra gökyüzüne doğru yükselerek gözden kayboldu.
 
"Yanımızda daha iyi bir fotoğraf makinası olsaydı daha net görüntüler alabilirdik" diyen Kemal Aydoğan ise hala yaşadıkları bu olaya anlam vermeye çalıştıklarını, ancak gördükleri şeyin UFO'lar hakkında benzer bir deneyim yaşayanların anlattıklarına çok benzediğini söyledi.
 
 
 İZMİRDE BİR BAŞKA UFO DAHA GÖRÜNTÜLENDİ : 5 Nisan 2009 tarihinde yine İzmir, Alsancak semalarında bir başka tanımlanamayan uçan cisim görüntülendi. Cisim kırmızı ışıkları ve formu görüntülenen objenin bilinen bir dünya aracıyla kesinlikle örtüşmezken daha sonraları kırmızı renkten beyaza dönüp renk değiştirirerek gözlerden  kayboldu.
 
 
ANTALYADA UFO HEYECANI : 24.07.2009. Antalya'nın Alanya ilçesinde deniz üzerinde görülen ışıklar heyecan yarattı. Alanya semalarında gece deniz üzerinde ışıklar görülmesi üzerine vatandaşlar fotoğraf makinesi ve kameralarla sokaklara çıkarak, UFO sandıkları ışıkları görüntülemeye çalıştı. Gerçek daha sonra anlaşıldı. farklı noktalarda deniz üzerinde görülen ışıkların UFO değil, Akdeniz açıklarında tatbikat yapan Deniz Kuvvetlerine bağlı gemilerden gökyüzüne atılan aydınlatma ve işaret fişekleri olduğu anlaşıldı. Jandarma yetkilileri, gökyüzündeki ışıklı cisimlerin, yapılan tatbikattan kaynaklandığını, ancak tatbikatın içeriği ile ilgili bilgi verilmeyeceğini söylediler. Bu durum halka pek inandırıcı gelmese de yaşanan olayın bu şekilde üzeri örtülmüş oldu. 
 
 
BİLECİK OSMANELİ’DE UFO : Osmanelide görülen ve UFO’ya benzeyen cisim görenleri şaşırttı. Gündüz gözü ile sabit bir fotoğraf makinesi tarafından görüntülenen cisim görenleri şaşkına çevirdi. Televizyon ekranlarında ve gazete sayfalarında görmeye alıştığımız  bilinmeyen gök cisimlerinin bir benzerine de bu kez Bilecik semalarında rastlandı.
 
Bilecik’in Osmaneli ilçesinde bir inşaatın yapım aşamasını görüntüleyen ve her yarım saatte bir kare fotoğraf çeken fotoğraf makinesinin çekmiş olduğu görüntüler içinde ilginç bir görüntüye rastlandı. Gündüz çekildiği belli olan görüntüde, elips şeklinde bir cisim gökyüzünde dolaşırken kaydedildi. Binlerce fotoğraf  karesi arasında  sadece birinde beliren cismin UFO olma ihtimali üzerinde durulurken, elde edilen karedeki görüntü görenlerin evrende yalnız olmadığımızı yeniden düşünmeye başlamasına sebep oldu.  Görüntüdeki cisim için net bir açıklama yapılamazken objenin UFO olma olasılığı gündemdeki yerini koruyor.
 
 
ANTALYA, KEMER’DE GECE GÖRÜTÜLENEN UFO : Antalya, Kemer de UFO heyecanı yaşandı. Kemer’de saat gece 03:30 sıralarında ilçe merkezinde Çalış Tepesi’nde  görülen cisim korku ve meraklı gözlerle izlendi. Halk tarafından amatör kameralarca tespit edilip görüntülenen cisim önce Çalış Tepe semalarına yükseldi, ve daha sonra hızlı bir manevra ile gözlerden kayboldu. Zaman zaman farklı form ve geometrik biçimlere giren, üzerinde değişik şekiller taşıyan cismi gören bir kısım halk sahile akın ederken bazıları bunun ülkemizi ziyaret eden UFO’lardan sadece biri olduğunu savundular.
 
 

Copyright U.U.B.A.M Her Hakki Saklidir.